Haber

Kuruçeşme tramvay hattında seferler başladı

Kuruçeşme’de çifte bayram sevinci… Akçaray tramvay hattı hizmete girdi. Seferlere yoğun ilgi gösteren vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi raylı ulaşım ağını genişletmeye devam ediyor. Ulaşım projeleriyle şehir trafiğini rahatlatmayı amaçlayan Büyükşehir, Kuruçeşmelilerin merakla beklediği tramvay hattı seferlerine başladı. Yoğun ilgi gösterilen sınır seferlerinin başlaması vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

“KURUÇEŞME İÇİN UYGUN”

Yıllardır Kuruçeşme’de yaşadığını belirten Ali Şipka, İzmit tarafında yoğun bir sabah yaşandığını belirterek, tramvay hattının devreye girmesinde fayda olduğunu vurguladı. Shipka, “Tramvay Kuruçeşme’ye çok yakıştı. Bu çalışmada emeği geçen ekiplere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“BİZİM İÇİN ÇİFT TATİL OLDU”

45 yıldır Kuruçeşme’de yaşadığını belirten İlyas Dereci, “Ben esnafım. Buradan İzmit’e gidiş geliş zorlaşmaya başladı. Tramvayın bugün açılması bizim için çifte bayram oldu. Başta Tahir Başkan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

 

TEST SÜRÜŞLERİ BAŞARIYLA YAPILDI

Kocaelililerin rahat, konforlu ve keyifli seyahat etmeleri için yoğun olarak kullandığı Akçaray tramvay sınırındaki Kuruçeşme etabı tamamlandı. D-100 Karayolu üzerinden Kuruçeşme’ye geçen tramvay hattında ray üretimi kısa süre önce tamamlandı ve başlangıçta test sürüşleri yapıldı. Kuruçeşme’deki istasyonun inşaatı da tamamlandı.

 

İSTASYON SAYISI 16’YA ÇIKTI

Akçaray tramvay sınırı, Kuruçeşme etabıyla 10 bin 212 metrelik çift hatta ulaştı. 3 kilometrelik tek sınırlı depo alanı ile tramvayın tek hat uzunluğu 23.4 kilometreye ulaştı. Kuruçeşme istasyonu ile birlikte durak sayısı 16’ya yükseldi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu